Sepette Anında %20 İndirim için Ödeme Sayfasında Bu Kuponu Kullan: "MOODY20"​

Yoga Yaparken Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

yoga-kiyafetleri

Yoga Yaparken Nasıl Kıyafetler Tercih Edilmeli?

Yoga, meditatif ve dinlendirici etkisiyle son zamanların en çok ilgi duyulan alanlarından biri olarak karşımıza çıkar. Yogayı yeni keşfetmiş ya da uzun zamandır yapıyor olması fark etmeksizin herkesin karar vermekte zorlandığı nokta ise yoga kıyafeti tercihi konusudur. Yoga asana adı verilen çeşitli pozlardan oluşur. Bu nedenle pratik sırasında hareketleri daha konforlu bir şekilde yapabilmek için tercih edilecek yoga kıyafeti konusu oldukça önemlidir. Peki, yoga yaparken nasıl bir yoga kıyafeti tercih edilmeli sorusunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

yogada-ne-giyilir

Yoga Nedir?

Yoga geçmişi binlerce yıl öncesine dayanan bir uygulamadır. Sanskritçe’de “bütünleşme” anlamına gelen yoga kelimesi, Akıl, beden ve ruhun bütünleşmesini temsil eder. Nefes ve pozlar aracılığıyla kişilerin zihinsel ve bedensel iyilik halini artırır. Yoga kişilerin kendi iç dünyalarına olan yolculuğu temsil eder. Yoganın kişilere sunduğu birçok fayda vardır. Kişilere güç ve esneklik vermesinin yanı sıra daha iyi odaklanma gücü, kişisel farkındalık, stres ve anksiyeteyi azaltma gibi birçok fiziksel ve zihinsel fayda sağlar. Bu anlamda bakıldığında yoga, bilinenin aksine fiziksel bir egzersizin çok daha ötesindedir. Birçok farklı yoga çeşidi olmasının yanında tüm türlerin ortak bileşeni; pozlar (asanalar), nefes (pranayama), meditasyon (dhyana) dur. Uygulama ve teknikleri farklı olan yoga çeşitleri arasından kişiler kendileri için en uygun olanını seçerek pratiklerine başlayabilir.

yoga-tayt-bra

Yoga yaparken ne giyilir?

Yoga yaparken kıyafet seçimi de son derece önemlidir. Kişileri sınırlamayan, hareketlerini kısıtlamadan esnek ve rahat hareket etmeyi sağlayacak tayt, bra, şort, tişört ve crop toplar yoga kıyafeti seçimi için en etkili seçenekler olarak karşımıza çıkar. Bununla birlikte atletler de sınırsız kol hareketi sağlayacağı için yoga kıyafeti tercihi için harika bir seçenek olabilir. Renkli, rahat ve esnek taytlar ile yapılacak kombinler yoga yaparken kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Yoga yaparken diğer fiziksel egzersizlerde olduğu gibi ayakkabı kullanılmaz. Tek ihtiyaç duyulan şey bir mat ve rahat kıyafetlerdir.

Yoga kıyafetleri nasıl olmalı?

Yoga kıyafeti seçimi, yoga pratiğinden en iyi şekilde yararlanma konusunda önemli bir noktadır. Esnek olan ve kişiler ile uyumlu bir şekilde hareket edecek doğru yoga kıyafeti seçimi pratik sırasında anda kalmayı daha da kolaylaştıracaktır. Bununla birlikte yoga kıyafeti seçiminde pamuklu, bambu veya jarse gibi yumuşak ve nefes alabilen kumaş tasarımları tercih etmek de oldukça önemlidir. Aynı zamanda tarzınızı yansıtan yoga kıyafeti parçalarını da bir araya getirerek bu kişisel deneyiminizi en güzel şekilde sürdürebilirsiniz.

Yoga binlerce yıldır sağladığı faydalar ile birlikte kişilere keyifli bir deneyim sunmaktadır. Beden ve zihin uyumu ve dengesi için doğru yoga kıyafeti seçimi ile fark yaratabilecek yoga deneyimine hayatınızda yer açabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet