Sepette Anında %20 İndirim için Ödeme Sayfasında Bu Kuponu Kullan: "MOODY20"​

Spor Taytı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

tayt-secimi

Spor Taytı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Sporcu sağlığı ve rahatlığı için kıyafetlerin önemi oldukça fazladır. Spor salonunda, yürüyüşte, koşularda, yoga ve pilates stüdyolarında yaptığımız sporu daha keyifli hale getirmek için bizi rahatsız etmeyen ve hareketleri zorlanmadan yapmamızı sağlayan kıyafetler tercih ederiz. T-shirt, crop-bra, tayt, şortlar ve ayakkabıların sağlığımıza ve hareket alanımıza uygun olması gerekir. Spor yaparken gitmeye alışkın olduğumuz spor tayt çeşitleri en çok tercih edilen spor kıyafetlerin başında gelmektedir. Daha verimli ve sağlıklı antrenman ve spor için spor taytı seçerken dikkat edilmesi gereken 5 nokta nedir, yakından inceleyelim.

moodfit-spor-tayt

Vücudu ve Beli Tamamen Kavramalı

Spor tayt çeşitleri, spor sırasında vücudun hareket alanını kısıtlamadan rahat bir kullanım sunmalıdır. Vücudu ve beli tamamen kavramalı ve konforu sağlamalıdır. Moodfitsports taytları, ultra yüksek bel yapısı ve konforlu sarma yapısıyla verimli bir spor yapmanızı sağlar. Spor taytı seçerken vücudunuzun şeklini almasına dikkat edin ve bunu sağlarken rahatsızlık hissi vermediğinden emin olun. Yoga, fitness, pilates ve diğer sporlarda vücudunuzu tamamen kavrayan spor taytlar ile çalışan bölgelerinizi daha iyi hissedebilir ve spora odaklanmanızı kolaylaştırır.

Nefes Alabilen ve Çabuk Kuruyan Yapıda Olmalı

Spor yaparken veya günlük koşuşturma içerisinde sürekli terliyoruz. Terleme hissi bizi rahatsız eder ve odaklanmamızı güçleştirir. Spor tayt seçerken nefes alabilen ve çabuk kuruyan yapıda çeşitleri seçebilirsiniz. Terleme sonrasında vücudunuzdan atamadığınız terler hem rahatsız eder hem de sağlıksızdır. Vücudu sararken aynı zamanda sağlığınızı koruyan yapıda olmalıdır. MoodFit Sports taytları içerdiği yüksek lycra oranı ile nefes alır ve vücudunuzun spor sırasında rahatlamasını sağlar. Spor yaparken veya günlük yaşamda terleme hissi bizi rahatsız eder ve işimize, antrenmanımıza odaklanmamızı zorlaştırır. Nefes alabilen spor taytlar sayesinde daha verimli ve keyifli antrenmanlar yapabilirsiniz.

kadın-spor-tayt

Hızlı Hareket İmkânı Sunmalı

Spor yaparken giydiğimiz kıyafetler, hızlı hareket imkânı sunmalı. Spor taytı seçmemizin en önemli nedeni esnek yapısı ve rahatladığıdır. Kavrayan yapısı ve bel desteği ile sizi kısıtlamaması gerekir. Koşu, takım sporları veya salonlarda yapılan sporlarda hızlı hareket ediyoruz. Kıyafetlerin veya spor ekipmanlarının bunlara uygun olarak seçilmesi gerekir. Spor tayt seçiminde ise hızlı hareket imkânı sağlayan modelleri tercih etmelisiniz. Sporunuzu daha iyi şekilde yapar ve daha yüksek verim alırsınız.

Elastik Kumaş Yapısına Sahip Olmalı

Spor yaparken bazı hareketlerde bizi rahatsız eden bir tayt modeli seçmemiz gerekir. Hareket alanımızı kısıtlamayan esneme bakımından iyi olan spor tayt modelleri tercih edilmeli. Sporcu taytları elastik kumaş yapısına sahip olmalıdır. MoodFit Sports spor tayt çeşitleri bambi kumaşlardan üretilmektedir. Bambi kumaşlar spor ve hareket anında içerdiği lycra oranıyla özgürlük ve rahat hareket sağlar. Moodfitsports tasarımcıları bambi kumaşlar ile tasarladığı spor tayt seçeneklerini sonsuz konforu yakalamanızı amaçlamaktadır. İtalyan lastik kullanılarak bel koruma desteği ve elastik kumaş yapısıyla rahat ve keyifli bir şekilde spor yapmanızı sağlamaktadır.

Tasarımıyla Sizi Yansıtmalı

Spor yaparken veya günlük yaşamda şıklığımız oldukça önemlidir. Esnek yapısı ve kumaş kalitesi sağlığımız için önemli olsa da tasarımlarını arka plana atamayız. Bambi kumaşlardan üretilen spor tayt çeşitleri yüksek konfor sağlar ve özel tasarımlarımız ile sizlerin beklentilerini karşılayacaktır. Bambi tayt özel koleksiyonumuzda tayt içine gizlenen inovatif bir cep kullanarak dolap anahtarı, telefon, kulaklık koyabileceğiniz bir alan oluşturduk.

MoodFit Sports’un tasarım ekibi spor taytından beklentilerinizi karşılayan ve her kombine uyum sağlayabilen kesim hatlarına sahip spor tayt çeşitlerini tasarlamaktadır. Yüksek koruma ve konforlu spor kıyafetlerimizi incelemek için kataloğumuza göz atabilir ve sporlarınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet