Sepette Anında %20 İndirim için Ödeme Sayfasında Bu Kuponu Kullan: "MOODY20"​

Spor Giyimde Doğru Kumaş Seçimi ve Önemi

bambi-kumas-tayt

Spor Giyimde Doğru Kumaş Seçimi ve Önemi

Spor yaparken rahat hareket etmek ve sağlık için doğru kıyafetleri tercih etmek oldukça önemlidir. Şort, tişört ve tayt gibi spor kıyafetleri sizi kısıtlamadan rahatlıkla spor yapmanızı sağlamalıdır. Aynı zamanda yaptığınız antrenmanda ve sporlarda maksimum verim almanızı ve sizi etkileyen kıyafetler hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik. Spor giyiminde doğru kumaş seçimi nasıl olmalıdır, detaylı olarak inceleyelim.

bambi-kumas-tayt

Spor Giyim Ürünlerinde Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli?

Gelişen teknoloji sayesinde sporcuların rahat edebileceği, sağlıklı kıyafetler üretilebiliyor. Kalitesiz kumaşlardan üretilen spor kıyafetleri, cilt hastalıklarına ve spor esnasında rahatsızlıklara neden olabiliyor. Koşu, ağırlık sporları, takım sporları, yoga ve pilates gibi pek çok spor dalında kullanılan kıyafetlerin kumaşları, terleme esnasında nefes alabilmelidir. Bununla birlikte hareket ederken esneklik sunmalı ve sizi kısıtlamamalı. Tüm bunları sağlarken konfor sunmalıdır. Bu özellikleri karşılayan spor giyim ürünlerinde hangi kumaşlar tercih edilmeli?

Spor giyim ürünlerin seçiminde, yaptığınız spora ve ortama uygun olarak tercih yapmalısınız. Pamuklu kumaşlar hareketi daha düşük sporlarda tercih edilmektedir. Yoga taytı, atletleri gibi ürünler pamuklu kumaşlardan yapılabilmektedir. Yün kumaşlar ısıyı koruduğu için dış ortamda yapılan sporlarda tercih edilmektedir. Yün kumaşlar hem neme hem de kokuya karşı dayanıklıdır. Spor giyim ürünlerinde kullanılan bir diğer kumaş türü de polyesterdir. Polyester ürünlere ön yargılı olsak da spor kıyafetleri için elyaflar özel olarak üretilir ve sporunuzu keyifli hale getirir.

MoodFit Sports, yoğun Ar-Ge çalışmalarının ardından rahat edebileceğiniz ve maksimum verim alabileceğiniz bambi kumaşlardan tayt, tişört ve atlet gibi spor giyimleri üretmektedir. Bambi kumaşı merak ediyorsanız detaylıca yakından bakalım.

moodfit-sport-spor-giyim

Bambi Kumaş Nedir?

Spor kıyafetlerinin seçiminde bambi kumaşları tercih edebilirsiniz. Bambi kumaş nedir? Bambi kumaş MoodFit Sports’a özel olarak üretilen kumaşlardan biridir.  Kumaş fabrikalarında özel olarak üretilen bambi kumaşı spor taytı, tişörtü ve atlet gibi spor giyim ürünlerine entegre ederek spordan maksimum verim alırken keyif almanızı sağlamayı amaçladık. Örme bambi kumaşlar, vücudu sararken sıkmayan fırçalı organik yapısı ile sağlıklı bir şekilde teri atmanızı sağlar. Bambi kumaş teri dışarı atarken leke ve iz yapmaz.

spor-tayt

Bambi Kumaşın Özellikleri Nelerdir?

Spor yaparken şıklığınızı tamamlamak için bambi kumaşlardan üretilen spor giyim ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bambi kumaşın özellikleri nelerdir, neden tercih edilmeli;

  • Örgülü yapısı ile bambi kumaşı, spor kıyafetlerinde olması gereken sarma hissini verirken konforlu bir spor sunar.
  • Her kombine uygun olarak giyebileceğiniz doğal renklere ve kesim hatlarına sahiptir.
  • Spor yaparken terlediğinizde kolayca atabilmenizi sağlar ve bambi kumaş nefes alır. Kıyafetin nefes alması sağlığınız açısından oldukça önemlidir.
  • Bambi kumaştan üretilen spor giyim ürünlerini tercih ettiğinizde hareketleriniz kısıtlanmaz ve maksimum verim alabilirsiniz.

MoodFit Sports, tasarım ve geliştirme ekibi ile beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayan spor giyim ürünlerini sizlere sunmaktadır. Spordan maksimum verim alırken aynı zamanda şık bir görünüm istiyorsanız bambi kumaşlarından ürettiğimiz spor taytı, tişörtü, atleti ve diğer spor giyim ürünlerine göz atabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Spor Taytı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet