Sepette Anında %20 İndirim için Ödeme Sayfasında Bu Kuponu Kullan: "MOODY20"​

Kış Aylarında Formda Kalmak İçin 5 Evde Spor Egzersiz Önerisi

Kış Aylarında Formda Kalmak İçin 5 Evde Spor Egzersiz Önerisi

Kış ayları gelince spor salonuna gitmek veya dışarıda spor yapmak zor geliyor. Aldığımız kalorileri yakmak ve bahara fit bir vücutla karşılamak için evde spor yapabilir ve basit antrenman programları ile fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Evde yapılabilen spor hareketleri ile farklı bölgelerinizi çalıştırabilir ve formda kalabilirsiniz. Kendi ağırlığınızla çalışabileceğiniz bu hareketleri herhangi ekipman olmadan deneyebilir ve kolayca kendi programınızı oluşturabilirsiniz. MoodFit Sports ekibi olarak kış aylarında formda kalmak için 5 evde spor egzersiz önerisi ile karşınızdayız.

Kadınlar için Evde Spor Yapmanın Önemi

Yoğun iş yaşamının üstüne bir de ev işleri eklenince sağlığımıza daha fazla dikkat etmemiz gerekiyor. Çalışma yaşamının getirdiği stresi azaltmak ve sağlıklı yaşam dengesini kurmak için spor yapmak gerekir. Kadınlar için evde spor yapmanın önemi ve sağladığı faydalar nelerdir;

 • Kasların ve kemiklerin kuvvetini arttırır.
 • Enerji düzeyini arttırarak gün içinde daha zinde olmayı sağlar.
 • Stresten kaynaklı depresyon ve kaygı belirtilerini azaltır.
 • Uyku ve yaşam kalitesini arttırır.
 • Kan basıncının düzenlenmesini sağlayarak kalp hastalıkları riskini düşürür.
 • Alınan kalorilerin yakılmasını sağlayarak formda kalmayı sağlar.

Spor salona gitmek istemediğinizde veya havalar soğuk olduğunda kolayca evde yapılabilir. Evde kendi programınızı oluşturabileceğiniz egzersizlere yakından bakalım.

Kadınlar için Evde Yapılabilecek Egzersiz Önerileri

 • Plank

Plank hareketi, beklemeye dayalı bir harekettir. Dirseklerinizin ve ayak parmaklarınızın üzerinde sabit olarak durarak bekleyin. Plank hareketi yaparken sırtınız düz olmalı ve karın kısmınız yanmaya başlamalıdır. Eğer bu hareketi yaparken zorlanmıyorsanız, pozisyonunuzda yanlışlıklar olabilir. Plank, karın, sırt, kalça ve kol kaslarının sıkılaşmasını sağlar.

 • Şınav

Şınav çekmek her bölgenin çalışmasını sağlar. Evde spor hareketlerinin başında gelen şınav karın, göğüs, kol bölgelerini güçlendirir. Doğru şınav hareketi için sırtınızı düz tutmalı ve dirseklerinizi vücudunuza yakın konuma getirmelisiniz. Zorlanıyorsanız dizlerinizi yere koyabilirsiniz.

 • Squat

Squat bacak ve kalçaların sıkılaşmasında etkilidir. Squat yaparken ayaklarınızı omuz hizasında tutmalı ve dizlerinizi çok fazla dışarıya çıkarmamalısınız. Doğru squat hareketi için sandalyeye oturduğunuzu düşünebilirsiniz.

 • Mekik

Mekik hareketi karın kaslarının çalışmasına yardımcı olur. Hareketi yaparken karnınızı sıkın ve vücudunuzu göğsünüzden dizlerinize doğru yukarı kaldırın.

moodfit-sports-mekik

 • Kalça ve Karın Hareketi

Ellerinizi ve ayaklarınızı kullanarak vücudunuzu üçgen şekline getirin. Bir bacağınızı olabildiğinde yukarı kaldırın sonrasında ise kaldırdığınızın ayağınızı kırarak burnunuza değmeye çalışın. Bu hareket karın ve kalça bölgelerinin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Evde Spor Yaparken Tercih Edilebilecek Spor Giyim Ürünleri

Spor yapmak vücudumuzun sağlıklı kalmasını sağlarken aynı zamanda formda kalmamızı sağlar. Sizler de spor salonuna gidemediğiniz zaman evde basit hareketler ile sporunuzu yapabilirsiniz. Evde spor yaparken alt giyimde vücudunuzu saran ve sağlıklı terlemenizi sağlayan kadın spor tayt ve şort modellerini tercih edebilirsiniz. Üst giyime baktığımızda; bra modelleri hareket alanınızı arttırır ve maksimum verim almanızı sağlarken kadın spor tişört modelleri daha rahat çalışmanızı sağlar.

Evde, dışarıda veya spor salonunda mutlaka spor yapmaya devam edin. Spor yapmak formda kalmanızı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar. Spor yaparken kadın spor giyim modelleri ile şıklığınızı tamamlayabilir ve daha iyi görünebilirsiniz. MoodFit Sports üzerinden özel tasarım tayt, tişört, bra ve şort modellerini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alışveriş Sepeti (0)

Sepet